Световен ден на четенето

22.11.2025
снимка на Световен ден на четенето
📚 Не ни е нужен специален ден, за да четем, но когато има повод, няма как да не се включим в голяма инициатива като „Световен ден на четенето“. Събитието се провежда за поредна година в България, а в нашето училище го отбелязваме не просто като ден, а като цяла седмица на четенето. ✨
В периода между 17 и 22.11.25г. , ученици от всички образователни етапи, заедно със своите учители, проведоха разнообразни дейности, свързани с литературата.
Ето малка част от тях:
📖 Илюстрация към любима приказка
🏃‍♂️ „Бягащо четене“
📘 Изработка на книжки с любими приказни герои
❓ Викторина на изд. „Просвета“
🎥 Клип на ученици, които четат приказката „Ябълковото дърво“ — с него 3. „А“ клас участват и в конкурс на изд. „Клет“
🌿 Четене на открито
💡 Литературно предизвикателство — ученици измисляха въпроси върху изучени произведения и ги задаваха на свои съученици
📚 Ученици от прогимназия четоха на ученици от начален етап
✍️ Творческо писане, посветено на Деня на християнското семейство — тема: „Моето семейство – моят свят!“
📚 От 9. „В“ клас, с класен ръководител Цветослава Николаева, всеки ученик бе подготвил откъс от произведение на български или немски език. Докато звучеше откъсът, останалите трябваше да познаят автора и заглавието на творбата, а креативни художници пресъздаваха герои и сцени в рисунки. 🎨📖🇧🇬✨
💙 Четящият ученик е бъдещ мислещ човек. Гордеем се, че сме част от изграждането на културата и ценностите на нашите ученици!
Специални благодарности на всички учители и ученици, без които това нямаше как да бъде възможно!